Usluge

Online psihoterapija

Istraživanje je pokazalo da onlajn terapija može biti efikasna u lečenju anksioznosti, depresije i traume. Ne postoji razlika u zadovoljstvu pacijenata u zavisnosti od toga da li je terapija onlajn ili lično, a za bilo koju metodu primanja terapije, rezultati su bolji što neko posećuje više sesija.

Stack 1

Da li je online psihoterapija za mene?

Ljudi se pitaju da li je onlajn terapija za njih, a pravo pitanje bi trebalo da bude „Da li je psihoterapija za mene?“ Ako je odgovor da, onda je prva stvar koju treba da uradite je da počnete da tražite terapeuta koji odgovara vašim posebnim potrebama. Da li vam je potreban ili želite čest ili redovan kontakt? Imate li zauzet ili nefleksibilan raspored? Da li živite u oblasti u kojoj imate ograničen pristup višestrukim terapeutima sa različitim oblastima stručnosti? Da li morate odmah da razgovarate sa nekim? Ako odgovorite potvrdno na bilo koje od ovih pitanja, onda bi onlajn terapija mogla biti prava opcija za vas.

Kako online psihoterapija funkcioniše?

Iako se isporučuje drugačije, onlajn terapija ne funkcioniše na radikalno drugačiji način od terapije licem u lice. U tu svrhu, istraživanja nastavljaju da podržavaju veoma slična iskustva i ishode pacijenata u celini. Da biste odlučili da li je onlajn terapija prava za vas, prvo pitanje bi i dalje trebalo da bude: „da li je terapija uopšte ono što mi je trenutno potrebno?“ Ako je vreme da potražite pomoć, e-terapija čini ceo proces bržim, praktičnijim i često pristupačnijim. Pa kako to funkcioniše?

U zakazano vreme klijenta, ta osoba se jednostavno prijavljuje gde god da se nalazi. U ovom trenutku, to funkcioniše slično kao i svaka druga vrsta video ćaskanja: otvoriće se ekran sa terapeutom, a sesija će početi dok dve strane razgovaraju u realnom vremenu.
Aplikacije koje koristimo su:

Zakažite termin

Zakažite termin psihoterapije